Brezilya’da Korsan Streaming Uygulamaları Netflix ve Disney’in Önünde

Korsan streaming uygulamaları, Brezilya’da Google Play Store’da eğlence kategorisinin lideri. Bu yasadışı streaming uygulamaları büyük bir izleyici kitlesi çekiyor ve indirme sıralamalarında Netflix, Disney ve HBO gibi resmi streaming platformlarını geride bırakıyor.

 

Son on yılda, mobil uygulamaların çoğu insanın çevrimiçi içerik tüketmesi için standart platform haline geldi. Alışveriş, haber veya eğlence sektörleri gibi her tür içerik için bir mobil uygulama mevcut. Tüketim kalıplarındaki bu değişim sadece yasal içerikle sınırlı değil; streaming korsanlığı da mobil hale geldi.

 

Uygulama mağazası operatörleri Apple ve Google, telif hakkı ihlali olan uygulamaların platformlardaki şartlara ve koşullara aykırı olduğunu açıkça belirtiyor, ancak bazıları hala kullanımına devam ediyor. Brezilya’da ise durum kontrolden çıkıyor gibi görünüyor.

 

TorrentFreak’in haberine göre, yerel Play Store’daki en popüler eğlence uygulamalarından birkaçının korsan yayınlara erişim sağladığı tespit edildi. Cine Vision V5 ve MegaFlix gibi uygulamalar indirme sayısında Netflix, HBO ve Disney’den daha üst sıralarda yer alıyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Facebook Gaming’de Daha Fazla Müzik