BREIN Korsan IPTV Satıcısıyla Anlaştı

Hollandalı korsanla mücadele grubu BREIN’in korsan IPTV hizmetlerine yönelik baskıları devam ediyor. Hollywood destekli grup,   büyük bir satıcıyla 70.000 avroluk bir anlaşmaya vardığını söyledi. Bu arada düzinelerce yasadışı IPTV satıcısını ve bu hizmetleri sunan yüzlerce siteyi kapattığını da bildirdi.

 

Kuruluşundan beri BREIN, yüzlerce korsan streaming aracının ve IPTV hizmetlerinin operatörlerinin peşine düştü. Ana hedeflerden biri filmlere, TV şovlarına ve ödemeli TV kanallarına ve de ayrıca 85.000’den fazla isteğe bağlı içeriğe yetkisiz erişim sunan GoFastIPTV.eu .

 

BREIN’in Güney Amerika’daki IPTV operatörünü takip edebilmesi uzun bir süreç oldu. Sonuçta korsan abonelerin ödemelerine ilişkin bilgiler mahkeme kararıyla BREIN’e verilince şahsı saptamak mümkün oldu.

 

Şahıs başlangıçta iletişimlere yanıt vermedi, ancak BREIN geçen yıl yasal prosedürlere başladığında bu durum değişti. Korsanla mücadele grubu şimdi, şu anda feshedilmiş olan GoFastIPTV.eu hizmetinin operatörü ile 70.000 avroluk bir anlaşmaya vardığını bildiriyor. Anlaşma, hizmet yeniden başlatılırsa günlük 25.000 avro ve gelecekteki her ihlal için 10.000 avro para cezasını da içeriyor. Hollandalı korsanla mücadele grubu için IPTV hizmetleri bir uygulama önceliği olmaya devam ediyor. EUIPO araştırması, Hollandalıların bu hizmetleri diğer tüm Avrupalılardan daha fazla kullandığını gözler önüne serdi.  Şimdiye kadar BREIN, 2017’den bu yana 50’den fazla yasa dışı IPTV hizmeti sağlayıcısını izlediğini ve bu aboneliklerin sunulduğu 300’den fazla siteyi kapattığını bildirdi. Bu sayının önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Disney’den Korsana Karşı Mücadele