Bocelli Konserinde 1,75 Milyon Dolar Değerinde Bilet Satıldı

Andrea Bocelli’nin çevrimiçi Noel konserinde 1,75 milyon dolar değerinde bilet satışı gerçekleşti.

 

Andrea Bocelli’nin 12 Aralık’ta İtalya’nın tarihi Teatro Regio di Parma Opera Binası’ndaki çevrimiçi biletli konser etkinliği oldukça ses getirdi. 1829 yılında inşa edilmiş mekandan tarih kokan görüntülerle konser boyunca seyircilere eşsiz görüntüler sunuldu. “Noel’e İnanmak” anlamına gelen “Believe In Christmas” başlığıyla düzenlenen etkinlikte Bocelli’ye bazı şarkılarda 8 yaşındaki kızı eşlik etti.

 

Bocelli’nin menajeri Scott Rodger, konser sonrası Pollstar dergisine konuştu. Konser için 120 ülkeden 70.000 hayranın bilet aldığını belirtti. Her biri 25 dolar olan biletlerden 1,75 milyon dolar gelir elde edildi.

 

Rodger bu gelirin büyük bölümünün uzun süredir işsiz olan konser çalışanları ve sanatçılar için hem moral hem de gelir kaynağı olduğunu dile getirdi.

 

Bocelli’nin daha önce de YouTube’da canlı yayınlanan “Umut İçin Konser” anlamına gelen “Concert For Hope” başlığını taşıyan konseri ilk yayınlanmasında eş zamanlı 2,8 milyon izleyici tarafından ve ilk 24 saatte de 28 milyon kişi tarafından izlenmişti. Şu anda hala yayında olan konser klibi, 42 milyondan fazla görüntülenme aldı.

 

Fotoğraf: Gabriel Varaljay
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Bale, Opera ve Tiyatro İçin İzin