BMG Hız Kesmiyor

Katalog alımları, iş birlikleri ve çeşitli yatırımlarıyla BMG hız kesmiyor. Şimdi de Almanya’nın en büyük bağımsız şirketi Telamo’yu satın alıyor. MBW’ye göre Telamo’nun satın alınmasıyla BMG’nin gelirleri ikiye katlandı.

 

BMG, Telamo’nun satın alınmasından sonra Almanya kayıtlı müzik pazarında paylarının % 8,5 olacağını söylüyor.

 

BMG’nin bu satın alımı, Telamo’nun Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok üzerinden 1,7 milyondan fazla kullanıcısı olan dijital hizmeti “Schlager für Alle”yi de içeriyor. İşlem için, Avusturya Federal Rekabet Kurumu’nun onayı bekleniyor.

 

Almanya’nın En İyi 25 Schlager/Deutschpop sanatçısından sekizi Telamo firmasında. En çok satan sanatçılar arasında Giovanni Zarrella, Eloy de Jong, Marianne Rosenberg, Ross Antony, Die Amigos, Thomas Anders ve Florian Silbereisen, Daniela Alfinito ve Fantasy yer alıyor.

 

2012 yılında Kathleen Herrmann, Ken Otremba ve Marko Wünsch tarafından kurulan Telamo’nun, 29 çalışanın tamamı ve Genel Müdür Ken Otremba şirkette kalacak. Münih ve Berlin’deki ofisler açık tutulacak.

 

Almanya pazarına yeniden girdiğinden beri BMG, Max Giesinger, Kontra K, LINA, Stefanie Heinzmann, Nils Frahm, Adel Tawil, Anna Loos, Cypress Hill, Trettmann ve Kitschkrieg gibi sanatçılarla başarı elde etti. 2009 ve 2017 yılları arasında BMG, Sanctuary, Union Square, Mute, Vagrant, Infectious, Rise, RBC ve BBRMG gibi yapım şirketlerini satın aldı. Son günlerde Simple Minds ve Jean-Michel Jarre’in kataloglarını satın almıştı.

 

BMG’nin ana şirketi Bertelsmann’ın bu yılın başlarında yayınladığı yıllık raporda yayınlanan rakamlara göre BMG, 2021’de Almanya’da hem kayıtlı müzik hem de müzik edisyon operasyonlarında 40 milyon avro gelir elde etti.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  beatBread’dan Yeni Ortaklıklar