Bir Video Oyuna Dönüştürülen ComplexLand Festivali

Complex Media tarafından 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen Moda ve Müzik Festivali ComplexLand etkinliği fütüristik bir video oyununa dönüştürüldü.

 

Pandemi döneminde oyun ve müziklerin daha çok birlikteliğini gördük. Yine Pandemi döneminde canlı müzik etkinliklerinin ve çeşitli festivallerin dijital ortamlarda gerçekleştirildiğini gördük. Ancak bu sefer bir festival bir video oyununa dönüştürülüyor.

 

Los Angeles/Long Beach’teki yüz yüze bir festival yerine Complex, kullanıcıların alışveriş yapabilecekleri, konuşmaları ve performansları izleyebilecekleri ve yerel restoranlardan sipariş verebilecekleri bir video oyunu olarak Moda ve Müzik Festivali ComplexLand etkinliğini 7-11 Aralık tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

 

Oyun, milyonların tek bir yerde toplanabileceği genişleyen bir sanal dünya değil, canlı bir şovda olma hissini taklit etmek için tasarlanmış tek oyunculu bir deneyim olarak tanımlanıyor.

 

ComplexLand, aslında tamamen alışveriş üzerine inşa edilmiş bir oyun ve WebGL’de Jam3 tasarım stüdyosu tarafından oluşturuldu . Oyuna masaüstü veya mobilde bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilir.

 

Oyunda bir hesap oluşturularak soyut, fütüristik şehir manzarasına giriliyor ve hemen çeşitli marka şapkalar ve spor ayakkabılar arasından seçim yaparak bir avatar oluşturulması isteniyor. Daha sonra, NPC’lerle dolu büyük bir dünya ve keşfedilecek ilgi çekici noktalar ile deneyim genişliyor.

 

Sosyal deneyimin bir kısmını taklit etmek için, katılımcıların günün etkinlikleri hakkında konuşabilecekleri kalıcı bir sohbet de olacak. En önemlisi alışveriş yapacak çok yerin olması.

 

Complex’in işbirliği başkanı Neil Wright yaratıcı ekibin Travis Scott’un bu yılın başlarında Fortnite’daki görünümünden ilham aldığını belirtiyor.

 

Oyun alışveriş üzerine sohbetlerden, çeşitli markaların görünürlüğüne ve yemek kamyonlarına kadar pek çok unsuru içeriyor.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: complex
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Yapay Zeka Radyo Dünyasında