Biletlemede NFT Kullanımı

2012 yılında kurulan ve Hollanda biletlemelerinin en büyük oyunculardan biri olan Yourticketprovider GET protokolü ile biletlemede NFT kullanımını başlattı.

 

Digital Twin olarak adlandırılan uygulama ile her biletin bir dijital NFT kopyası oluşturuluyor. İkincil piyasa için bir olanak sağlanmasının yanı sıra izleyiciler için koleksiyon olanağı veriliyor.

 

Yılda iki milyon biletin üzerinde satışı olan Yourticketprovider CEO’su Bart Peute; “GET protokolüyle bu benzersiz entegrasyon sayesinde, organizatörlerin NFT’leri kullanarak bu yeni çevrimiçi alanın birçok fırsatına, örneğin daha güvenli bir ikincil pazara, ön finansman sağlamasına dijital ürünlerin satışına ve bunlardan para kazanmasına yardımcı olacağız. Ayrıca bir izleyici için bilet bir barkoddan çok daha fazlası olacak ve artık çevrimdışı ve çevrimiçi deneyimini destekleyeceğiz” dedi.

 

Digital Twin’in piyasaya sürülmesinin ardından, blockchain geliştiricilerinden ve UX uzmanlarından oluşan GET Protokolü ekibi, dünya çapındaki ana akım izleyicilerin en son teknolojinin avantajlarından yararlanmasını sağlayacak yeni özellikler ve güncellemeler sunacak.

 

Herhangi bir biletleme şirketi, kolay bir entegrasyon süreci ve mevcut operasyonları üzerinde sıfır değişiklik ile kendi biletlerini Digital Twins ile kolayca tamamlayabilir.

 

Fotoğraf: Brian Wangenheim
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Musk vs. Zuckerberg