Bilekliğinle Müzik Yap

Mictic, jestlerinizi ve hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak müzik tonlarına ve ses efektlerine dönüştürebilen giyilebilir bir bileklik.

 

Mictic, hareketlerinizi sese dönüştüren İsviçre yapımı bir “Extended Reality”, XR giyilebilir teknoloji ürünü olarak piyasaya sürüldü. “Halihazırda müzikle hiç ilgilenmemiş olsanız da, Mictic ile, bilekliklerinizi takıp Bluetooth aracılığıyla bağlandığınız anda kendinizi ifade edeceksiniz” diyor Mictic.

 

Mictic, yalnızca Midi veya diğer ara yüzler için bir kontrolör değil, gerçek bir müzik aleti olan ilk giyilebilir cihaz olduğunu iddia ediyor. Bileklikler, kol hareketlerinizi elektro gitar, davul, çello gibi enstrüman seslerine ve EDM ve hip-hop gibi türe dayalı ses ortamlarına dönüştürüyor.

 

 

Nasıl Çalışıyor?

 

Bileklikler, hareketi   üstün hassasiyet ve doğrulukla algılayan sensörler içeriyor. Sensörleri Bluetooth Low Energy (BLE) aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz. Kullanma adımları şöyle:

 

1. Mictic’i bileklerinize bağlayın

 

2. Akıllı telefonunuzu Bluetooth ile bağlayın

 

3. Mictic Uygulaması ile Eşleştirin

 

4. Enstrümanınızı veya ses deneyiminizi seçin

 

5. Müziğinizi yapın

 

Kim Kullanabilir?

 

Mictic’i kullanmak için müzisyen olmanıza gerek yok. Tanıtım kampanyasında “Misyonumuz, ne tür müzikten hoşlanırlarsa hoşlansınlar, ister Grammy ödüllü olsun ya da hiç eğitim almamış olsun, herkese kendilerini ifade etme gücü vermektir. Mictic herhangi bir yaş grubu tarafından kullanılabilir ve bundan zevk almak için gerçekten müzisyen olmanıza gerek yok” denildi.

 

Mictic ne tür sesler üretebilir?

 

Cihazın ilk sürümünde akustik gitar, elektro gitar, çello, davul, keman gibi enstrümanlar bulunuyor.

 

Ableton, Logic, Pro Tools, Garageband veya 100’lerce diğer MIDI uyumlu uygulama gibi favori dijital ses iş istasyonunuz (DAW) için Mictic’i Bluetooth aracılığıyla Midi denetleyicisi olarak bağlayabilir ve kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Hatsune Miku’dan Sanal Konser

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.