beatBread’dan Yeni Ortaklıklar

Müzik finansman platformu beatBread, Kuzey Amerika, Avrupa ve Afrika’daki müzik dağıtımcılarıyla bir dizi yeni anlaşma imzaladı.

 

Kasım 2020’de lansmanından bu yana beatBread, “birden fazla türde, altı kıtada ve çok çeşitli kariyer aşamalarında” yaklaşık 400 sanatçı ve labela avans verdiğini iddia ediyor. BeatBread, ChordCash teknoloji motorunun sanatçıların streaming ve sosyal verilerini değerlendirerek, ileri düzey teklifler oluşturmak için değerlendirdiğini ve düzenli bir doğrulama ve belgeleme süreci sonrasında da, sanatçılara birkaç gün içinde fon sağladığını söylüyor.

 

Şirket, Ingrooves, The Orchard, DistroKid, United Masters, Symphonic, Horus Music ve Too Lost gibi dağıtımcılarda bulunan sanatçılarla çalıştığını ifade ediyor.

 

beatBread, şu anda şirketin chordCashAI teknolojisini kullanan ek 11 distribütörle ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

 

Bunlar arasında B Pure Sounds (İngiltere), Catalog Masters, Family In Music (Finlandiya), F.A.M.E. (Finding Artists Making Empires), FOMO (Future of Music Offering), Golden Path Music (Kanada), KMG Distribution, The Music Federation ve Vital Music yer alıyor.

 

M.A.D. Solutions ve Digital Music Commerce & Exchange (Orin Fund olarak piyasaya sürüldü) beatBread’in Afrika’daki ilk ortaklığı.

 

BeatBread aracılığıyla sunulan avanslar, mevcut katalog gelirlerinden sınırlı bir pay için sanatçı başına 1.000 dolar ile 2 milyon dolar arasında değişiyor. Yayınlanmamış müzikler için de seçenekler mevcut.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Spotify’dan Yeni Playlist Uygulaması