Beach Boys Tüm Haklarını Iconic Şirketine Sattı

Bloomberg, Beach Boys grubunun repertuarları, isim hakları, eski konser ve turne hakları vb. her türlü haklarını Iconic şirketine sattığını duyurdu. Iconic şirketi bu hakları kullanarak Beach Boys repertuarı ve markasını yeniden pazara sokmak istiyor.

 

ABD’nin kült topluluklarından olan Beach Boys, topluluk üyelerinin iç gerilimleri nedeniyle repertuar yönetiminde sıkıntı çekiyor, zaman zaman birbirlerine karşı dava açıyorlardı. Bu satış işleminden elde edilecek bedel açıklanmasa da mevcut hallerinden çok daha karlı olacak gibi gözüküyor.

 

Satış anlaşması yeni teknolojilerin kullanılmasını da kapsıyor. BeachBoys repertuarı ve markası sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik, 3D ve bilgisayar üretimli imgeleme gibi teknolojilerde kullanılabilecek.

 

Iconic firması sadece Beach Boys ile ilgilenmiyor. Abba Grubu’nun avatar turnesinden Elton John’la ilgili sanal ve arttırılmış gerçeklik çalışmalarına, müzik efsanelerini iş planının merkezine koyuyor. BeacBoys için 2022 yılında özel bir kampanya planlıyor.

 

Bu çalışmalarda yeni teknolojiler ön planda tutuluyor. Iconic CEO’su Oliver Chastan bu durumu şu sözlerle anlatıyor. “Beş yıl içinde, size bir mesaj gönderebilir ve ‘Saat 14: 00’te Oculus Rift gözlüklerimizi takalım ve gidip Beach Boys’un Western Recorders’daki’ Good Vibrations kaydını görelim’ diyebilirim”.

 

Fotoğraf: Sam Moqadam
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Teknoloji Zirvesi TechSummit Yapıldı