Bale, Opera ve Tiyatro İçin İzin

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bale, opera ve tiyatrolar sergilenmeye devam edecek.

 

Covid 19 nedeniyle eğlence endüstrisinin müzik başta olmak üzere birçok alanında bir dizi kısıtlama ve yasak gerçekleşti. Geçen hafta Müzik Analiz’de yayınlanan “Konserler Yine Yasaklandı” haberinde belirtilen genelge üzerine birçok konser iptal edildi

 

Konser etkinliklerinin yasaklanmasına karşın açık ve kapalı alanlarda gerçekleşecek tiyatro, opera ve bale etkinliklerine izin verildi. Bale, opera ve tiyatrolar 23.06.2020 tarihinde yayımlanan Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile gerçekleşecek.

 

Kültür Bakanlığı, “İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, açık ve kapalı mekanlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri, Bakanlığımızca 23.06.2020 tarihinde yayımlanan “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile İl Hıfzısıhha Kurallarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” mesajını yayınlarak bale, opera ve tiyatroların sergilenmelerine izin verildiğini duyurdu.

 

“Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi Yayınlandı” haberi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: muzikanaliz
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Bob Dylan’a Katalog Satışı Sonrası Dava