Avustralya Canlı Müzik Sektörü İçin 345 milyon AUD Doları Değerinde Kurtarma Planı

Live Performance Australia canlı eğlence sektörünü yeniden canlandırmak için, Hükümete sunulmak üzere 345 milyon Avusturalya Doları değerinde kurtarma planı hazırladı.

 

Musicweeks haberine göre organizasyon, canlı eğlence alanındaki organizatörleri, festival organizatörlerini ve diğer şirketleri temsil ediyor. Teklif 241 milyon ABD Doları değerinde ve Avustralya’nın konser endüstrisini yeniden canlandırmaya yardımcı olacak.

 

2018’deki tahminlere göre, Avustralya canlı eğlence sektörünün tek başına bilet satışlarındaki değeri 1,4 milyar ABD Doları.

 

Organizasyon Mart ayında sektör için 453 milyon ABD Doları değerinde kurtarma planı oluşturmuştu ancak bu plan Hükümet tarafından onaylanmamıştı.

 

“Yeniden Oluşturma ve Kurtarma Paketi”, uluslararası ziyaretçileri çekmek için 38 milyon ABD Doları tutarında her gün kullanılan bir elektronik fiş programı içeriyor. Kurtarma planında ayrıca turneleri yeniden başlatmak için sermaye yatırımları da dahil olmak üzere 62 milyon ABD Doları tutarında bir “Yeniden Etkinleştirme Fonu” bulunmaktadır.

 

Bu girişimler arasında prodüksiyon öncesi maliyetler ve canlı müzik mekanları için vergi teşvikleri, uluslararası sanatçılar için vize ücretlerinden feragat etme ve başka bir salgına karşı beklenmedik durum fonu yer alıyor.

 

Avustralya müzik sektörü sadece bu yıl yapılan iptaller nedeniyle 340 milyon Avustralya Doları kaybetti. Bu, LPA’nın Avustralya için konser endüstrisi kurtarma planında talep ettiği miktarla aynı.

Fotoğraf:Hanny Naibaho

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Sony Music 40 Podcast Daha Hazırlıyor