ANALİZ - DİĞER

Reservoir Media halka açık bir şirket olarak ilk mali yılını yeni kapattı.

İngiltere'deki yapımcıların birliği PPL, 2022 cinsiyet ve etnik kökene dayalı ücret farkı rakamlarını yayınladı ve beş yıllık personel çeşitliliği hedefleri ile bu hedeflere ulaşılmasını sağlayacak stratejiyi ortaya koydu.

Digital Music News haberine göre 2022 Eurovision Şarkı Yarışması, üç canlı yayınla 161 milyon kişi tarafından izlendi. 34 ülkede 66. Eurovision şarkı yarışmasını izleyen kişi sayısı 7 milyon arttı.

Billboard’un MRC Data verilerine dayanarak yaptığı analize göre eski klasikler bugünün en sevilen şarkıları arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl paylaşıma açılan Spotify’ın “Loud and Clear” sitesinde streaming ekonomisine ilişkin rakamlar güncellendi. Rakamlara göre 2021’de müzik hak sahiplerine ödenen tutar 7 milyar doların üzerinde.

Müzikanaliz son dönemde bir dizi katalog ve şirket satın alma haberleri verdi. Bunların çoğunun ortak noktası müzik şirketlerinin finansal fonlarla ortaklık içinde davranmasıydı. Music Businness Weekly kurucusu Tim Ingham bunun nedenlerine cevap arıyor.

Viberate tarafından hazırlanan rapor 2022 yılında müzik dünyasını belirlemesi beklenen alanlara ışık tutuyor.

Pandemi döneminde yaygınlaşan çevrimiçi etkinlikler müzik sektöründe farklı yaklaşımlara neden oldu. Kimileri yeni yöntem olarak alkışlarken bir çok sanatçı da canlı performansların yerini alamayacağını söyledi.

eçtiğimiz haftanın son yatırım haberleri Prime Wave Music’in aldığı iki önemli repertuar ve finans dünyasının önemli şirketlerinden olan Pimco’nun BMG aracılığıyla müzik endüstrisine girmesi üzerine. Öte yandan bu haberimizde MBW’nin satın alımlara ilişkin 2021 analizine de yer verdik.

Müzikleri dinleyicilere ulaştırmak her zaman önemli bir sorun olmuştur. Morgan Stanley’in son ABD raporu buna ışık tutuyor.