ANALİZ

Afrika’nın en önemli yerel streaming platformu Mdundo.com Haziran 2022 - Haziran 2025 dönemi için strateji güncellemesini duyurdu.

Reservoir Media halka açık bir şirket olarak ilk mali yılını yeni kapattı.

İngiltere'deki yapımcıların birliği PPL, 2022 cinsiyet ve etnik kökene dayalı ücret farkı rakamlarını yayınladı ve beş yıllık personel çeşitliliği hedefleri ile bu hedeflere ulaşılmasını sağlayacak stratejiyi ortaya koydu.

Goldman Sachs 2016’da yayınladığı “Music In The Air” raporundaki tahminlerini güncelledi.

Digital Music News haberine göre 2022 Eurovision Şarkı Yarışması, üç canlı yayınla 161 milyon kişi tarafından izlendi. 34 ülkede 66. Eurovision şarkı yarışmasını izleyen kişi sayısı 7 milyon arttı.

IFPI, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA)’da ilk bölgesel müzik listesi dahil olmak üzere, müzik streaming listelerinin geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

Digital Music News haberine göre, Stockholm merkezli Spotify içerik ve teknolojiye yaptığı milyarlarca dolarlık yatırıma rağmen podcasting alanında YouTube’un gerisinde kalıyor.

Sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik, karma gerçeklik gibi kavramlar hayatımızın bir parçası oldu. Bu alanlardaki kullanıcı sayıları ve ekonomik büyüklük hızlı bir artış içinde.

Spotify’ın bir çok ülkede fiyatlarını arttırdığı biliniyor. MBW bu artışların şirket gelirleri üzerinde nasıl bir etki yaptığını inceledi.

Billboard’un MRC Data verilerine dayanarak yaptığı analize göre eski klasikler bugünün en sevilen şarkıları arasında yer alıyor.