Amerika Kayıt Endüstrisi Amerikan Kongresi’ne Destek Çağrısında Bulundu

İçlerinde Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA), Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği (NMPA), Recording Academy meslek birlikleri BMI ve SoundExchange’in de bulunduğu 16 müzik endüstrisi kuruluşu, Amerikan Kongresi’ne canlı etkinlik alanına mali yardım sağlaması çağrısında bulundu.

 

Sanatçı Hakları İttifakı (ARA), meslek birliği SESAC ve Müzik Sanatçıları Koalisyonu (MAC) da bugün dört kongre liderine gönderilen mektubu imzalamak için RIAA’ya katıldı. Hükümetten yardım talebi içeren başka bir mektup yaklaşık 6 ay önce RIAA, Live Nation, Universal Music Group ve diğer şirketlerin de yer aldığı bir grup tarafından Kongre’ye gönderilmişti.

 

RIAA ve mektubu imzalayan diğer kuruluşlar öncelikle, CARES Yasası’nın süresi dolan haftalık işsizlik primi de dahil olmak üzere “Mevcut faydaları yenilemesini ve genişletmesini”, ayrıca Mayıs ayında tanıtılan ve Haziran’dan bu yana bekleyen Restart Yasası’nın (ekonominin toparlanmasına yönelik bir program) geçmesini talep ediyorlar.

 

Ayrıca Kongre’yi, federal işsizlik ödeneği şartlarını yeniden düzenleyen Karma Kazançlı Pandemik İşsizlik Yasasını geçirmeye de çağırıyorlar.

 

Mektup, kalabalıkların bulunduğu mekanların geleceğinin  belirsizliğini koruduğunu belirterek “Küçük mekanlar ve çok kullanımlı kamuya ait mekanlar için yeterli yardım sağlanması hususunda” “Sahnemizi Koruyalım Yasasının” 10 milyar dolar daha arttırılması ve yasanın geçmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

 

Mektup son olarak kanun yapıcılarını, sanatçılar için vergi indirimlerini yeniden düzenleyecek olan Sanatçı Vergi Eşitliği Yasasının geçmesi ve yanı sıra HITS Yasası için oy kullanmaya çağırıyor.

 

Fotoğraf: Silver Ringvee
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Trump Yönetimi, Google'a Karşı Antitröst Davası Açtı