Amazon Prime Abone Sayısı 200 Milyon

Amazon son yıllık raporunu açıkladı. CEO Jeff Bezos hissedarlara yazdığı mektupta “Dünya çapında 200 milyondan fazla Prime üyemiz var” diyerek bu rakamın Ocak 2020’de 150 milyon olduğunu belirtti. Öte yandan Amazon 2020’de video ve müzik içeriğine toplam 11 milyar dolar harcadı.

 

Billboard haberine göre Amazon 2019 yılında video ve müzik içeriği için 7,8 milyar dolar harcamıştı. İçerik harcamalarına Amazon Prime video içeriği üretim ve telif giderleriyle Amazon Music’ten kaynaklı telif haklarına ilişkin ödemeler dahil edildi.

 

Amazon’un yıllık raporunun açıklandığı mektupta da belirtildiğine göre bu, Bezos’un CEO olarak gönderdiği son mektup olacak. Bezos murahhas aza olacak ve Amazon’da web hizmetleri yöneten Andy Jassy, ​​teknoloji devinin CEO’su olarak görevi devralacak.

 

Bezos mektubunda iklim değişikliğiyle mücadele çabalarının ana hatlarını ve Amazon depolarındaki işçilerle ilişkileri ele alırken yeni görevinde bunların temel odak alanları olacağını belirtti.

 

Bezos, “İcra başkanı olarak yakında çıkacak görevimde yeni girişimlere odaklanacağım. Ben bir mucitim. En çok zevk aldığım ve en iyi yaptığım şey bu. En çok değeri yarattığım yer burası” dedi.

 

Fotoğraf: Hello I’m Nik
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Facebook Birinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı