Amazon Music’ten Wondery Podcast Anlaşması

Amazon Music, geniş bir içerik yelpazesi olan Podcast yapımcısı Wondery’yi satın almak üzere bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak içeriden gelen bilgilere göre anlaşma bedelinin 300 milyon dolardan fazla olabileceği öne sürülüyor.

 

Amazon bir basın bülteniyle, “En beğenilen Podcast oluşturma ve üretme geçmişine sahip yenilikçi bir Podcast yayıncısı olan Wondery’nin Amazon Music’e katılması için bir anlaşma imzalandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Açıklamada “Wondery, Amazon Music ile daha da yüksek kaliteli, yenilikçi içerik sağlayabilecek ve dinledikleri her yerde izleyicilerine eğlence ve bilgi dolu bir dünya getirme misyonuna devam edebilecek” denildi.

 

Açıklamaya göre dinleyiciler açısından bir şey değişmeyecek ve Wondery diğer platformlarda da Podcast yayınlarına devam edebilecek.

 

Öte yandan Digital Music News haberine göre Wondery’nin CEO’su Hernan Lopez ayrılacak ve günlük operasyonlar için bir başka isim başa geçecek.

 

Bu satın alma ile Amazon, sözlü alana sesli kitaplardan daha fazlasıyla adım atıyor. Daha önce kitaplar için başlatılan “Audible Original” uygulaması daha sonra  DJ Khaled, Becky G, Will Smith ve Dan Patrick gibi sanatçılarla münhasır Podcast yayınlarına doğru genişlemişti. Wondery adımı ile müzik dışı ses dünyasında büyümeyi hedeflediğini gösterdi. Spotify tarafından yapılan Podcast harcamalarını da dikkate aldığımız zaman sektörün 2021 yılında daha da hareketleneceği gözüküyor.

 

Fotoğraf: Waldemar Brandt
İlginizi Çekebilecek Yazılar  SiriusXM 2020 Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı