Almanya’da Live Nation’ın “Return To Live” Konseri İptal Edildi

Almanya’daki büyük mekanların canlı müzik için açılışını kutlamayı amaçlayan Live Nation’ın çokça müjdelediği “Canlıya Dönüş” konseri, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle iptal edildi.

 

Bryan Adams’ın başını çektiği konserin The BossHoss, Sarah Connor, Rea Garvey ve Joris ile birlikte Düsseldorf’ta Merkur Spiel-Arena’da 4 Eylül’de yapılması planlanmıştı. Konser şimdi sonbaharın sonlarına ertelendi.

 

Arena’nın sözcüsü yaptığı açıklamada, “kapsamlı sağlık, hijyen ve güvenlik programına rağmen, organizatörlerin artan enfeksiyon sayısına bağlı olarak sürekli uygulanan kapasite kısıtlamaları nedeniyle etkinliği iptal etmek zorunda kaldıklarını” söyledi.

 

Açıklama, 12.000 kişilik gösteri için 7.000’den fazla biletin satıldığını, bunların ve ön  rezervasyon ücretlerinin iade edileceğini belirtti.

 

Erteleme, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in virüsün yeniden yayılmasıyla mücadele kapsamında alınan bir dizi önlemin bir parçası olarak büyük çaplı halka açık etkinliklere yönelik yasağın 2021 yılına kadar uzatıldığının duyurmasının ardından geldi.

 

Almanya’da son haftalarda günlük enfeksiyon sayıları Nisan sonundan bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi.

 

Fotoğraf:Adam Fugere
İlginizi Çekebilecek Yazılar  IMPALA’dan Covid-19 Haritası ve Kriz Planı