Almanya’da Kültür, Eğlence ve Yayıncılık Sektörlerine Büyük Destek

Alman hükümeti, Koronavirüsün sert bir şekilde etkilediği kültürel kurumları ve eğlence işletmelerini canlandırma amaçlı 1,13 milyar ABD Doları (1 milyar Avro) bütçeli planının bir parçası olarak, canlı müzik alanını hareketlendirmek için 169 milyon ABD Doları’ndan fazla (150 milyon Avro) fon ayırdı.

 

“Neustart Kultur” (kültürü yeniden başlat) olarak adlandırılan büyüme odaklı program, canlı müziğe yaklaşık 169 milyon ABD Doları enjekte edecek. Alman hükümetinin resmi açıklamasına göre, fonlar özellikle canlı müzik mekanlarına, etkinlik organizatörlerine, izleyicileri uygun ve güvenli bir şekilde karşılamalarını sağlamayı ve sanatçılara ödeme yapma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

Tiyatro ve dans organizatörleri ve şirketlerinin yanı sıra dans ve tiyatro dersleri ve eğitimi veren profesyoneller ve kuruluşlar gibi yerlere ayrıca  169 milyon ABD Doları yardım sağlanacaktır.

 

Buna ek olarak, Alman hükümeti reklamlardaki düşüş ve personel maliyetlerinin artış nedeniyle mali sıkıntı çeken özel radyo yayıncılarına  22.58 milyon ABD Doları (20 milyon Avro) destek sağlayacak.

 

Son olarak, finansal yardım paketi sinema salonlarına yaklaşık 135,5 milyon ABD Doları (120 milyon Avro), işletmelere ve kuruluşlara mümkün olduğunda dijital ürün ve hizmetlere yönelmelerine yardımcı olmak için 169 milyon ABD Doları (150 milyon Avro), kültürel kurumlara 112,92 milyon ABD Doları (100 milyon Avro) ayırıyor.

 

Fotoğraf:  Josh Sorenson
İlginizi Çekebilecek Yazılar  SiriusXM Aboneleri Pandemide Artmaya Devam Edecek