ABD’nin Ulusal Bağımsız Mekanlar Birliği NIVA Mekanların % 90’ının Tamamen Kapatabileceğini Bildirdi

ABD Ulusal Bağımsız Mekanlar Birliği’nin yaptığı araştırma Covid-19’u takiben ABD’de % 90 mekanın tamamen kapanması tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor.

 

Ulusal Bağımsız Mekanlar Derneği (NIVA) tarafından yeni yayınlanan bir araştırmaya göre, koronavirüs eve kapanma önlemlerinin mali yükü nedeniyle, bağımsız mekanların % 90’ı önümüzdeki birkaç ay içinde kapılarını kalıcı olarak kapatmak zorunda kalabilir.

 

Bağımsız mekanların durumu analiz edildiğinde Covid-19 nedeniyle işletmelerin ilk kapananlar arasında olduğu ve muhtemelen de son açılanlar arasında olacağı ortada. Araştırmaya göre bu canlı eğlence yerleri şu anda gelir elde edemiyorlar ancak sigorta maliyetleri, faturalar ve diğer giderleri karşılamalarının bir yolunun bulunması gerekiyor.

 

NIVA kendi üyesi yaklaşık 2.000 mekanla ve girişimci ile gerçekleştirdiği ankete göre eğer federal bir fon almazlar ise mekanların % 90’ı kalıcı olarak kapatılacak. Mevcut PPP (Paycheck Protection Program/ Maaş Koruma Programı)’nın krizi çözmeye yeterli olmadığını belirtiyorlar.

 

Araştırmaya göre mekan sahipleri kısmi kapasite ile mekanları yeniden açmanın ekonomik olarak uygun olmadığı görüşünde. Kısmi kapasite ile mekanların açılması sabit maliyetleri karşılamaya yeterli olmayacaktır.

 

NIVA araştırmasına göre halihazırda turneler ulusal ölçekte yapıldığı için eyaletlerin tamamı izin vermediği sürece ve ekonomiyi tamamen işler hale getirmediği sürece sektörün canlanma ihtimali olmayacaktır.

Fotoğraf: Jazmin Quaynor
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Avrupa Birliği Kültüre Desteğini 2,8 Milyar Avroya Çıkardı