ABD Müzik Dünyası Adil Polis Yasa Tasarısını Destekliyor

Üç Büyük’ olarak bilinen Universal, Warner ve Sony tarafından Adil Polislik Yasası’na verilen desteğe, müzik endüstrisi kuruluşları A2IM, ARA, BMAC, FMC, MAC, RIAA ve SONA da katıldı. Üçlü, 17 Haziran Çarşamba akşamı 2020 Adil Polislik Yasası HR 7120 için birleşik desteklerini ifade ettiler.

 

Plak şirketlerini temsil eden Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) internet sitesinde yaptığı açıklama ile Temsilciler Meclisi Yargı Komitesinin tasarıyı kabul etmesini destekledi. Yasaya Amerikan Bağımsız Müzik Derneği (A2IM), Sanatçı Hakları Birliği (ARA), Siyah Müzik Eylem Koalisyonu (BMAC), Müzik Koalisyonunun Geleceği (FMC), Müzik Sanatçıları Koalisyonu (MAC) ve Kuzey Amerika’nın şarkı yazarları (SONA)’da destek veriyor.

 

Taslak Ne Getiriyor

 

George Floyd’un ölümü sonrasındaki yaygın protestoların ardından Demokrat parti tarafından gündeme getirilen yasa tasarısı polis zorbalığı ve ırkçı önyargılara karşı bir dizi önlem getiriyor.  Tasarıda, polisin görevi kötüye kullanmasının daha yakın denetlenmesi, boyunduruk yönteminin yasaklanması ve görevi kötüye kullanma soruşturmalarında ‘nitelikli dokunulmazlık’ ve gizlilik uygulamalarının sınırlandırılması söz konusu.

 

Ortak Metin Ne Diyor

 

Konuyla ilgili ortak açıklamada “Temsilciler Meclis Yargı Komitesini Adil Polislik Yasası’nı kabul ettiği için alkışlıyoruz ve Yargı Komitesi Başkanı Jerry Nadler, CBC Başkanı Karen Bass ve Kongre Siyah Meclis’in liderliğini takdir ediyoruz. Bugünkü oylama, haksız yere siyah Amerikalıları hedef alan ve ezen polislik uygulamalarındaki gecikmiş değişime doğru cesaret verici bir ilk adım ve önümüzdeki hafta tüm Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmesini dört gözle bekliyoruz. Kongre ve İdare’nin tüm üyelerini, derinden kusurlu polislik sisteminde anlamlı bir reform yapmak için birlikte çalışmaya çağırıyoruz. Bu anın gerçek ve kalıcı bir değişim olmadan geçmesine izin vermemeliyiz.” dendi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  WMG’nin E-Ticaret Sitelerine Dava
Fotoğraf: Koshu Kunii