ABBA Geri Döndü

Efsane müzik grubu ABBA yeni konseri ve albümü için hazırlanıyor.

 

ABBA, yıllar sonra tekrar birleşti. Grup tekrar birleşmesini yeni bir albüm ve 2022’de gerçekleşecek hologram konseri ile taçlandıracak.

 

“Money,Money,Money” ve “Mamma Mia” gibi benzersiz şarkılarla yıllarca listelerde üst sıralarda yer alan grup 40 yıl sonra bir araya geldi. Grup şimdilerde yeni albüm ve verecekleri hologram konseri için hazırlıklarını sürdürüyor. Kasım ayında çıkışı planlanan albümden iki şarkıyı yayınladı.

 

“I Still Have Faith in You” ve “Don’t Shut Me Down” isimli şarkılar ABBA grubunun sosyal medya hesabı YouTube’da yayınlandı ve sırasıyla 12,7 milyon ve 6,2 milyon kez görüntülendi. Şarkılara ait singl satışları ise daha şimdiden İngiltere’nin en iyi 10 listesinde.

 

Grup aynı zamanda yeniden bir araya gelişleri yeni albümleri ve verecekleri hologram konserine ilişkin konulara değindikleri videoları da YouTube’da yayınladı. 10 kişilik canlı bir grupla dijital olarak performans sergileyecek olan ABBA’nın Voyage konseri Mayıs 2022’de.

 

Öte yandan yeni albüm için İngiltere’de ön siparişler sadece üç gün içinde 80.000’i aştı. Bu Universal Music UK’nin şimdiye kadar ki en çok ön sipariş alan albümü oldu.

 

Fotoğraf: Andrew Ebrahim
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Afrika Pazarı’nda Yeni Adımlar