22:01’de Sesi Kısılan Müziğin Sorunları Konuşuluyor

Milyon TV’de “22:01” isimli program müzik sektörünün yaşadığı sorunları paylaşmak üzere yayın hayatına başladı.

 

Türkiye’de Covid 19 pandemisi süresince hayatın ve müziğin saat 22’de son bulmasının ironisi olarak ismi “22:01” olan ve müziğin sorunlarının konuşulduğu program 16 Kasım’da yayın hayatına başladı. Müzisyen Umut Kuzey’in moderatörlüğü ile ilk bölüm “Pandemide Müzik Sektörü” başlığıyla gerçekleşti. İlk bölümde müziğin geçmişi, günü ve geleceği hakkında birçok konuya değinildi.

 

Stüdyoya Müyorbir Başkanı Burhan Şeşen, Avukat Sedef Erken, Menajer Serkan Fidan konuk oldu. Mesam eski Başkan Yardımcısı ve Moğollar grubu üyesi Cahit Berkay, MSG Başkan Yardımcısı Harun Tekin ve Atlantis Yapım yetkilisi Erdal Bozkuş canlı bağlantıyla programa katıldı.

 

Konuşmacılar yayında, Pandemide sanatçıların yaşadığı sıkıntılara ve örgütlü mücadelenin önemi ve gerekliliğine değindiler. Menajerlik sistemindeki sıkıntılardan söz ettiler. Sözleşmelerin önemi ve dijitalleşme konularına değinildi. Meslek birliklerinin yapmış olduğu çalışmalardan bahsedildi. Üyelerin de sorunlar üzerinde konuşmayla beraber aktif olarak değişim için fikir yürütmesi ve görev alması gerektiği, özellikle gençlerin müzik alanındaki çalışmalarda aktif olarak yer alması gerektiğinin üzerinde duruldu.

 

Her kanalda siyaset ve ekonomiye yönelik tartışma programlarının yayınlandığı fakat ekonominin önemli bir bölümünü temsil eden müzik sektörüne yer verilmediği düşüncesiyle yayın hayatına başlayan program, Pazartesi günleri 22:01’de müzik sektörünün yaşadığı sıkıntıları anlatmaya devam edecek.

 

Fotoğraf: Eric Krull
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Womex 2020’de Sahne Alacak Sanatçılar Belirleniyor